Steam na Slack-u i Steam Novosti

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 18 Apr 2014, 15:43


Samo da javim, zamenio sam openssl paket za stariji i Star Conflict i dalje ne radi. I dalje ista greška.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 18 Apr 2014, 17:20


Žao mi je da te gledam kako se mučiš, ali nisam stigao to da pogledam. Iskreno, ne da mi se da se bakćem s time pa mi je teško da smognem snage. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 18 Apr 2014, 18:23


Ne se mučim, stigao sam da probam nešto na šta sam sumnjao pa javim ishod. Imam već ideju šta da probam sledeće ali to kad budem imao više vremena. Nema žurbe, nije prioritet ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Apr 2014, 12:41


Vezano za Valve i Steam: kao što su i najavili, Valve pomaže da se prave igrice za linux, na sledećem linku je sve što nas očekuje u aprilu >Valve-klik<
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 19 Apr 2014, 13:40


Ocekuje se takodje i naslov Civilization: Beyond Earth :)
To ce da bude pravi pogodak :rolleyes:
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Apr 2014, 14:59


Od AAA naslova, u poslednjih nedelju dana su objavljeni System Shock 2 i Borderlands 2. Naravno, u pitanju su naknadni portovi sa nekoliko godina zakašnjenja, ali bolje ikad nego nikad.

Witcher 3 će verovatno dolaziti i u SteamOS/Linuks verziji, a postoje glasine i u vezi bar Witchera 2.

Greenlight igre su većim delom indie naslovi. AAA studiji ne prolaze kroz Greenlight. :) To ne znači ništa o kvalitetu igara. Witchera je početkom 2000tih (2003?) razvio mali tada nepoznati studio iz Poljske. Serious Sam je razvijen od strane malog nezavisnog tima iz Hrvatske. Itd. Ali većina igara nezavisnih studija su manje igre. To ne znači i loše. Mogao bih napamet da nabrojim više od 10-20 sjajnih indie naslova iz prethodnih nekoliko godina. :) A neki od naslova tek naknadno dobiju "zeleno svetlo". Neke igre već postoje par godina pre prijavljivanja na Greenlight.

Inače, ovde nema puno FOSS igara, verovatno zato što se prijavljivanje za Greenlight plaća. Iako cifra nije preterano velika (pogotovo za zapadne uslove).

Elem, kad su u pitanju indie naslovi, mnogo je bolje kupiti verzije bez DRM-a. To je trenutno moguće samo u Humble Store (jeste, to je ista ekipa kao Humble Indie Bundle) i uskoro GoG. Steam je bolje koristiti samo za AAA naslove ili u kombinaciji sa DRM free downloadom (kao u slučaju kupovine putem Humble Indie Bundlea) za indie naslove.

Meni je Steam kao content delivery sistem vrlo zanimljiv. Verovatno bi bila i Desura da je klijent stabilniji na Linuksu. S time što je Desurin klijent slobodan softver, a u katalogu ne beže od FOSS naslova (za razliku od Steama, čiji su naslovi gotovo 98% propriatry). Lutris je imao nekakvu ambiciju da bude neko generalizovano FOSS rešenje za sve igračke potrebe, ali u praksi je vrlo nezgrapan za korišćenje. Bilo je i nekih najava FOSS content delivery systema za FOSS igre, ali izgleda da, osim Lutrisa, koji "nije baš to", to nije zaživelo.

Bilo bi zanimljivo imati jedan cross-distro delivery system koji je FOSS i sadrži samo FOSS igre. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Apr 2014, 17:43


Brutal Legend sa steam-a ne radi dobro sa open source drajverima :(

EDIT: ostavljen snimak ekrana, da se vidi koliko se ne vidi.
brutal_legend.png
EDIT 2: da ne zaboravim da kažem, Brutal Legend nije besplatna. Ja sam je dobio ljubaznošću jednog linux korisnika ali sam samo hteo da javim ako je neko bude kupovao da na open source draverima radi kao što je na slici prikazano. Sa vlasničkim drajverima nisam imao problema.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 09 May 2014, 12:51


Čitam danas i oduševljen sam kakva vest nam stiže sa Steam-a a oduševiće i sve gejmere i sve Unreal Tournament fanove :idea:

Sledeće izdanje Unreal Tournament-a biće rađeno sa novim Unreal Engine 4.1 (koji bi trebalo da ima odličnu linux podršku) i plus biće potpuno besplatna igra :idea:

Izvor vesti:
http://www.webupd8.org/2014/05/new-unre ... ll-be.html
https://wiki.unrealengine.com/Unreal_Tournament

Na drugom linku ima i više informacija zašto to rade i kako će vratiti uloženi trud.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 24 May 2014, 09:48


Ima već nekoliko dana kako je izašao Witcher 2 za linux, naravno preko Steam-a. Ponuda je bila jako primamljiva, 80% popusta.
Ono što mi je čudno jeste ono što stoji u opisu za minimalne hardverske zahteve. Naime, stoji da radeon grafičke kartice nisu podržane?! Navodno AMD nešto nema u OpenGL podršci da bi igrica radila.

Da li neko možda zna o čemu se radi, da li je ovo istina što su napisali?

http://games.benchmark.rs/games_vesti/w ... o_na_linux
http://www.gamespot.com/articles/witche ... 0-6419817/
http://www.webupd8.org/2014/05/the-witc ... -game.html

EDIT: sad sam video objašnjenje na Phoronix sajtu, nije u pitanju OpenGL već eON sistem koji radi samo na Nvidia grafici. Pih, nije neki fazon...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Jun 2014, 21:35


Čitam sad da dvojka nije nativno portovana. Witcher 2 na Linuksu koristi EON wrapper koji "emulira ključne Windows tehnologije". U principu zvuči kao neki DirectX u OpenGL prevodilac. Ali moguće je da je i nešto drugo u pitanju (recimo malo više nalik na WINE - možda neka nadgradnja) s obzirom na slabe performanse. Kažu da bi problemi sa grafičkim drajverima mogli biti delimično i do tog lejera. Zvanično, AMD će biti podržan pri izlasku naredne revizije vlasničkih drajvera. Trenutno navodno nisu podržani zbog nekog buga. Intel i FOSS drajveri navodno nisu podržani zato što ne implementiraju u dovoljnoj meri OpenGL 3.2.

Reference:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... px=MTY5ODM
http://forums.sega.com/showthread.php?5 ... %29-80-off
https://www.youtube.com/watch?v=H92an2-jVAc

Probao sam Witcher 2 pod Wine-om kada su davali besplatan vikend na Steamu. Igra je radila, ali je bilo značajnih deformacija slike. Moguće je da je to zbog nepotpune implementacije OpenGL 3.2 na FOSS drajveru. Prvi deo je radio bolje, iako je i on imao poneki problem.

Btw, Witcher serijal je dostupan i preko Gog.com u verziji bez DRM-a (Steam verzija je vezana za Steam), ali trenutno ne i za Linuks. Pošto je ovaj sajt u vlasništvu CD Projekt Red, moguće je da uz igru dobijete i neki originalan materijal koji bi falio u Steam verziji. Cene nisu preterano povoljne, osim kada su u pitanju neki veći popusti. Tako da je na Gog.com najveći štos juriti popuste.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests