Steam na Slack-u i Steam Novosti

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Feb 2014, 23:28


Kod mene radi. :) Doduše ja sam upgradeovao Mesu na 9.2.5. 14.1 dolazi sa 9.1.7.

Mene zezaju Dota 2 i L4D 2. s3tc kompresija tekstura je onemogućena zato što je algoritam zaštićen. Nisam još provalio kako to omogućiti i da li će to rešiti problem. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Feb 2014, 23:36


Trebalo bi da probam sutra vlasničke drajvere da vidim kako će se sad ponašati. Mada me svrbe prsti pa probam kernel 3.12. stoji config u /testing i preuzeo sam ga ali ne krećem još u izgradnju.

Daj neki savet za izgradnju mesa paketa. Da li je „osetljiv“ posao u pitanju?

EDIT: vidim da je najnoviji paket mesa 10.0.3. Imaš neki savet zašto ne bi trebalo da probam najnovije :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2014, 00:37


stereo wrote:EDIT: vidim da je najnoviji paket mesa 10.0.3. Imaš neki savet zašto ne bi trebalo da probam najnovije :)
Nemam, pošto sam ga i ja probao. :)
stereo wrote:Daj neki savet za izgradnju mesa paketa. Da li je „osetljiv“ posao u pitanju?
Trebaćeš da ažuriraš i libdrm. Instaliraj i libtxc_dxtn iz SBo.

Kod mene:
kernel 3.12.5
libdrm 2.4.52
mesa 10.0.3

Malopre i ja isprobao 10.0.3 i libdrm 2.4.52. Kernel 3.12 furam već neko vreme.

Radi L4D2. Dota2 se ruši nakon pokretanja igre. Mada nisam siguran da je ovaj libtxc_* dobro instaliran. :)

Osetljivo može biti. Zato se uvek može downgradeovati na Slack verzije paketa. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 06 Feb 2014, 00:58


Ako stignem sutra igram se. Svakako sam ovu instalaciju zamislio za testiranje pa kad već testiram ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2014, 02:00


Mislim da sam provalio. Čitam nešto i pade mi na pamet da je Steam 32-bitan. Znači da na 64-bitnoj instalaciji moraš instalirati i 32-bitne compat verzije libdrm, libmesa i libtxc. Heh... :rolleyes:

Jes' sutra je pametnije. I ja ću tako. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 06 Feb 2014, 12:23


Za dobro jutro pustim Pink Floyd i počnem da kuvam novi mesa paket, novi libdrm a kad sam već tu da odradim i kernel 3.12.9.
Međutim nekoliko postova iznad čika Bocke je postavio da je neophodno instalirati i libtxc_dxtn sa SBo. Eto ja instalirao prvo to i iz radoznalosti probam Serenu, radi igra :D

Sve sam spremio za nadogradnju ovih nekoliko bitnih stvari a zapravo meni samo jedan paket falio koji nije deo mesa.

Za one/nas koji ne znamo sledi grub prevod:
libtxc_dxtn biblioteka pruža GL_EXT kompresiju tekstura sa s3tc ekstenzijom za Mesa, koristeći hardversku dekompresiju za kompresovane teksture (ovo se koristi u većini modernih igara).
Usled restrikcije zbog patenta, ova biblioteka nije deo Mesa paketa.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2014, 12:23


Ok, stigao sam malo da testiram nakon instalacije compat32 paketa. L4D2 radi. Dota 2 i dalje jok. Serena radi ok, samo ima čudne kontrole (koristiš samo miš) i kratko traje. :)

Inače, s3tc je patentno zaštićen propriatry algoritam. Korišćenje libxtc bi moglo biti nelegalno u pojedinim zemljama. Nisam pravnik i nisam detaljnije zagledao, ali samo da napomenem za one "preko okeana" ili za one koji bi da izbegnu propriatry komponente (mada i sam steam je propriatry, zar ne? :)). Inače, navodno bi trebao da poboljša kvalitet tekstura u pojedinim igrama. Neke igre je moguće pokrenuti i bez libxtc pomoću "force_s3tc_enable=true". Ne znam. Razlika u kvalitetu sa i bez libxtc je diskutabilna, a Dota se i dalje ruši. Mada nisam detaljnije zagledao.

Eto toliko od mene. Nemam više vremena da se igram s time. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 06 Feb 2014, 12:25


Haha, pisalo smo u isto vreme. Meni je drago da je samo taj paket falio i Serena proradila jer ni ja nemam vremena da se bavim ovim do sledeće nedelje.

:beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2014, 12:31


U isto vreme smo pisali. :)

Inače, L4D2 nema pravi single player. Osim igre sa botovima, ali to nije to. Više volim igre koje imaju zanimljivu single player priču. :) Po meni bi "preživljavanje zombi apokalipse" bio interesantan žanr i za single plejer.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 18
Joined: 11 Feb 2014, 13:45

Post Napisano: 11 Feb 2014, 14:21


Bocke jel igras cs go preko linuxa,ako igras koliki ti je fps i kako radi na lindzi?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests