Steam na Slack-u i Steam Novosti

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Feb 2013, 20:32


Mislim da smo ga već pomenuli pre neki mesec. Ili su to bile samo interne diskusije. Svejedno, AlienBob je napravio Steam paket za Slack. Ali ćete, po svemu sudeći, za instalaciju morati da bacite pogled i na odgovarajuću LQ temu. Samo instalacija paketa verovatno neće biti dovoljna.

Informacije u prvom postu su malo zastarele. Pogledajte ostatak teme za više informacija.

Više informacija možete naći na sledećim linkovima:
Poslednji post o Steamu na AlienBobovom blogu
Tema "Steam on Slackware" na LQ

Paketi su dostupni sa sledeće adrese:
http://taper.alienbase.nl/mirrors/peopl ... eamclient/

Pre instalacije će biti potrebno da instalirate odgovarajuće zavisnosti. Ovo je dostupno u deps poddirektorijumu. Za Slack 64 će vam biti potreban multilib. Multilib zavisnosti se nalaze u deps/multilib.

Inače, pokušao sam da ga testiram pre neki dan i nažalost nisam imao sreće s time. S obzirom da nisam imao mnogo strpljenja da se "igram" dalje, za sada sam odustao. Ako budete bili bolje sreće, napišite nam neku reč o postupku koji ste preduzeli. Takođe će možda biti značajne informacije o vašoj Slack instalaciji (slack ili slack64, en_US locale ili nešto drugo, itd).



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 13 Feb 2013, 21:07


Mislim da smo ga već pomenuli pre neki mesec.

Jesmo, pominjali smo kada se pojavio Steam za Linux generalno.
Nešto sam pokušavao, doduše instalirao sam Steam na Slekveru preko aplikacije PlayOnLinux
Evo ga ovde na video prikazu


Samo što ovde COD4 nije pokrenut preko Steam već preko WINE-a.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Feb 2013, 21:09


Da, ali to je Steam za Windows preko WINE-a, ovde se radi o nativnom Steamu. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 13 Feb 2013, 23:06


Mene koči jedino što ne želim da pravim multilib, želim čist slack64. Kad se budu pojavile informacije o 64bitnoj verziji (bez multilib-a) onda ću se igrati.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 14 Feb 2013, 00:52


bocke wrote:Da, ali to je Steam za Windows preko WINE-a, ovde se radi o nativnom Steamu. ;)
Da, da, da, znam da ima neka začkoljica. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 03 Sep 2013, 09:33


Instalirao sam Steam servis na -currentu 32-bitnom, kernel 3.10.9, amd drajveri 13.8 beta i steam radi bez problema. Imam instaliran samo jedan paket vezan za steam

Code: Select all

$ ls /var/log/packages/ | grep steam
steamclient-1.0.0.39-i386-1alien
Čitam temu i pokušavam da se setim da li sam još nešto instalirao ali mislim da nisam, da je ovo bilo sasvim dovoljno. Da sam ranije pogledao temu obratio bih pažnju :(

Instalirao sam DOTA 2 i probao malo da igram, radi igra fino. Možda od sledeće nedelje stignem malo više da se igram :)

P.S. jedino sam imao problem koji je vezan za beta drajver ali to je rešeno na mnogo glup način i za sada nema boljeg rešenja, bitno da radi.
steam - dota.png
steam - screenfetch.png
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 03 Sep 2013, 09:48


Evo i screenshotova :)
Attachments
tutorial_m10006.jpg
tutorial_m10001.jpg
tutorial_m10004.jpg
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Oct 2013, 12:03


Evo da se i ja prijavim. Vidim da je Steam sada malo manje Ubuntu zavistan. Nema gomila zavisnosti kao na početku i nije potreban pulseaudio. :) Instaliraš AlienBobov paket i to je to. Mada, kaže Erik da neke igre na 14.0 zahtevaju Mesa biblioteku rekompajliranu sa malo drugačijim configure opcijama (jedna dodatna opcija). Međutim izgleda da većina igara radi i bez toga. On je naveo da se za sada sa ovim susreo samo kad je u pitanju Trine 3.

Lično sam probao Half Life II demo i samo otvorio Dotu.

HL2 uključuje dva nivoa: uvodni i Ravenholm. Nisam se usudio da probam Ravenholm na hard, ali i na easy je bio zabavan. :D

Dota radi, ali "o čemu se radi" još nisam stigao da isprobam.

Od drugih igara koje se nalaze u mom spisku su Champions of Regnum (još jedan free-to-play MMORPG) i Portal: First Slice (uvodni demo za prvi deo Portala). Ovaj prvi nisam probao, a drugi samo putem WINE-a. Uskoro i prva nativna proba.

Naravno, trenutno nemam vremena za MMORPG-ove. Ali stignem da malo čačnem i vidim kako ova stvar šljaka u praksi. :)

Što se tiče kupovine igara, ovo trenutno nisam u mogućnosti da probam, ali znaju imati vrlo fine popuste. Pogotovo za Valve naslove. Ceo HL serijal je portovan na Linuks i nudi se i kao paket. Ove cene su obično mnogo jeftinije nego kupovina u radnjama. Tipa, pre neki dan je HL 2 bio dostupan za 1,50 dolara. To mu dođe oko 130 dinara. Vrlo jeftino. Šteta što ne podržavaju Moneybookers ili direktni bankovni transfer.

Inače od opcija kupovine, čini mi se da su kod nas najpraktičnija dva: "internet" debitne/kreditne kartice i PayPal (ukoliko ga imate).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Oct 2013, 13:16


Portal: First Slice (demo)
slika_2.jpg
slika_7.jpg
slika_27.jpg
slika_52.jpg
slika_54.jpg
slika_62.jpg
slika_65.jpg
slika_71.jpg
slika_84.jpg



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Oct 2013, 13:42


HL2 Demo, uvodni nivo. :)
slika_0x360000e_0.jpg
slika_0x360000e_1.jpg
slika_0x360000e_7.jpg
slika_16.jpg
slika_33.jpg
slika_46.jpg


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests