Linuks puni 25 godina

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Aug 2016, 19:57


Na današnji dan Linuks puni 25 godina. :)
25-1-350x200.jpg
25-1-350x200.jpg (9.97 KiB) Viewed 5621 times
Ovde možete pročitati intervju koji je Linus dao ZDNetu: Linus on Linux's 25th birthday.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 31 Aug 2016, 19:41


Naišao sam na zanimljiv članak o tome kako su rani Linuks kotributori počinjali sa Linuksom u ranim danima GNU/Linuks eko-sistema. Bacite pogled ovde (ZDNet.com).

Kratki citat:
Torvalds was a brilliant programmer with a gift for getting others to work with him. This, combined with the use of the GNU General Public License version 2 (GPLv2), made Linux the operating system of choice for everything from supercomputers to smartphones. It didn't look that way at the start.
Puna adresa

Code: Select all

http://www.zdnet.com/article/starting-with-linux-in-the-early-days



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 181
Joined: 17 Jul 2015, 17:09
Location: Levo od Albukerkija

Post Napisano: 02 Sep 2016, 19:48


U celoj priči najluđe mi zvuči 'prilazak' Microsofta OS zajednici. :rolleyes:
Mudar potez, s obzirom da rapidno gube primat na tržištu. Ako smo nešto naučili iz prošlosti, ovo bi moglo značiti
još veći udeo i 'više prstiju' dotičnih u svetu IT tehnologija.
Mislim da njima nisu na pameti korisnici, niti OS zajednica, već isključivo $. :police:



offline

Posts: 5
Joined: 03 Sep 2016, 17:31

Post Napisano: 03 Sep 2016, 17:39


Eh Linukseee nek ti je srecan rodjus sa zakasnjenjem i cestitamo na 2,1 % desktop korisnika. S obzirom da u IT svetu sve ide eksponencijalnom brzinom, to bi znacilo da za desetak godina, skocis na 10% sto i nije tako lose. Ali tu da se zaustavis, jer necemo da trpimo da budes marketizovan, oruzije dzibera ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests