Linux InstallFest by udruga SOK

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 28 Jun 2012, 00:16


Cilj InstallFesta je pokazivanje slobodnih i open-source OS-eva svim zainteresiranima. Osnovna je ideja da se nikoga neće siliti ni na što, nego ćemo u opuštenoj atmosferi ljudima omogućiti isprobavanje različitih GNU/Linux distribucija na njihovim računalima te istima pomoći prilikom instalacije sustava (jasno, ukoliko sudionici budu htjeli).
Kada : događaj počinje u 18:30h i trajat će dok i posljednji posjetitelj ne ode :)
Što se pripremnih radnji tiče, obavijest je poslana na:
news grupe
linuxzasve.com
Facebook fan page
Google+ stranica
Forum.hr
Info zona
Twitter
(čak je obavijest završila i na 24sata.hr)

Rezultati
Linux InstallFest je prošao iznad svih očekivanja. Naime, uz članove udruge (organizatori) na InstallFestu su bila 3 posjetitelja. Možda će ova brojka u nekima izazvati podsmijeh, ali nama je ovo enormno poboljšanje u odnosu na prošle akcije (prošli InstallFest i Mala škola informatike).
Zašto nas vesele "samo" 3 posjetitelja? Zato što je jedan od njih aktivni korisnik Linuxa (Debian) koji je, koliko smo uspjeli vidjeti, bio zadovoljan. Drugi korisnik koristi/koristio je Linux, dok je treći posjetitelj potpuni novak u svijetu GNU/Linuxa. Upravo je ovaj treći posjetitelj glavni razlog našeg zadovoljstva pošto je isti isprobavao Linux (Ubuntu/Mint) te se informirao o open-source "alternativama" za određeni komercijalni softver.
Hvala posjetiteljima, bilo nam je zadovoljstvo odgovarati na sva postavljena pitanja te prezentirati Linux onako kako ga mi doživljavamo.
Do idućeg IF-a :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 28 Jun 2012, 00:17


ako moderatori smatraju da je ovo neprikladan podforum za ovu temu, slobodno premještajte :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 07 Jul 2012, 14:11


Shicy, možeš li nam staviti onaj video klip sa YouTube-a? :) Bocke nam je pokazao na IRC-u, a koliko sam shvatio to je ovo o čemu si pisao. Hvala.

Edit:

Uspio sam pronaći.
@0:49 :cool: :beer:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests