Koje ozbiljne poslove radite na GNU/Linuxu?

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 80
Joined: 05 Apr 2012, 05:45
Location: Cyber Space
Contact:

Post Napisano: 02 May 2012, 16:11


Pre dve godine instaliran je na jedan kompjuter
u jednom preduzecu koje se bavi bojama i lakovima
besplatan Ubuntu,
na kome svakodnevno koriste besplatni Office i dr.
(svakodnevno su online sa ovim kompjuterom)

U istom preduzecu na jednom kompjuteru je
Win koji su platili
i koriste ga za knjigovodstvo i specificne programe
za recepture boja i lakova, koji rade iskljucivo na Win-u.
(ovaj kompjuter nije online, zbog opasnosti od virusa i sl.)

Oni isticu da ozbiljne poslove rade na GNU/Linuxu.


P.S.
Long live linux
Resistance is futile, you will be asimilated!Ubuntu
http://laikexpert.googlepages.com



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 23
Joined: 06 Apr 2012, 16:23

Post Napisano: 02 May 2012, 18:13


Da se vratimo na temu.....

Sta znaci ozbiljan posao?

Uradio sam privatan posao u inkscapu, napravio sam broshuru jednoj NVO, pofesionalno, oni su bili zadovoljni, a i ja....

to bi mogao da kazem da je profesionalni posao...

Radio sam prevode u libre officu...prevode sa eng na srp.

Sve ostalo jesu ozbiljniji poslovi ali spadaju u domen zabave pa i nebi da ih spominjem.

Jedna od tih je naprimer sredjivanje titlova za filmove, ubacivanje nasih slova, prevod sa hrv na sprsi, sa bosanskog na sprski itd.

To bi bilo to odprilike, sve ostalo spada u domen zabave i licnog zadovoljstva.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 02 May 2012, 20:03


Obrisana je offtopic diskusija, a jedan deo je premešten i ovde: Da li je Slackware težak za korišćenje?. Molio bih učesnike da se ubuduće drže teme. Hvala.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 May 2012, 20:50


Pozdrav prijatelji, nakon dužeg vremena da se javim i na regularnom delu foruma.
Slackware koristim kao osnovni sistem, dakle u Slack-u obavjam svaki posao. Pored toga, slackware je i moja statistička mašina, koristim intenzivno R project i GNU/Octave. Zavisno od vrste proračuna jedan od programa preovlađuje, poslednjih 8 meseci to je R, koji iako sam dosta dobro savladao i dalje me svakodnevno iznenađuje fantastičnim detaljima. Programiram pod slack -om, u poslednje vreme zbog nedostatka vremena tek sam sporadično uključen u par projekata. Kao i Sreten mogu da se pohvalim da mi je Slack i "desktop publishing" konfigurisan, sticajem okolnosti prethodnih godinu i po dana sam napravio nekih desetak postera velikih dimenzija (100 × 80 cm) i to sve korišćenjem GPL programa. To su posteri-prezentacije onoga što radim u labu, ili neko od prijatelja radi. Za taj vid posla posebno mi je drag program Scribus, iako se ponekad sruši iz čista mira, mnogo mi je gotivan, valjda zato što me podseća na stari dobri QuarkXPress i neke dane kada smo prelamali tekst u školi za đačke novine, hehe, 18 till I die. :) Primer postera koji je u potpunosti odrađen pod Slackware -om možete pogledati/preuzeti iz moje GDoc arhive (slike su sređene u Gimp -u, molekulski modeli humanog serum albumina u programima Jmol i PyMol, statistika i kvantifikacija u R-u i ImageJ -u (odn. Fiji -u)):

https://docs.google.com/open?id=0B0nxV8 ... EyNzVkMGUw

Upozorenje: Iako je PDF sa donekle redukovanom rezolucijom, datoteka je ogromna :)



offline

Posts: 3
Joined: 29 Apr 2012, 19:56

Post Napisano: 06 May 2012, 18:44


Osim oubičajnih aktivnosti (net, muzika, filmovi...) na linuksu radim trenutno jedan projekat, neke dijagrame za baze podataka i informacione sisteme SSA, PMOV... i UML naravno, upravo testiram 2 UML-a i BOUML mi se više sviđa... videćemo još :). Naravno kasnije planiram da instaliram eclipse i još ponešto za JAVA programiranje.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 320
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 12 Jul 2012, 10:13


nije nesto ozbiljno, al ajde....

Image


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest