Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Apr 2015, 14:02


Neka predviđanja govore da bi uskoro moglo da izađe novo izdanje (15.0?). I AlienBob skoro reče na LQ nešto slično ovom Sinišinom "zatišje pred buru". Tako da... ;)

A što se nas tiče, svako u nekim svojim poslovima. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 Apr 2015, 19:17


došle ogromne promjene u -current, došle i prve nevolje nakon tko zna koliko vremena. neki appleti ne rade, skype ne radi, deadbeef ne radi, libreoffice ne radi...prvo su mi na pamet pale glupe ideje koje su odstranjene metodom eliminacije, a sad se idemo borit za funkcionalno računalo :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Apr 2015, 20:04


Hvala @Shicy na brzim informacijama, još samo da su bile dovoljno brze da ne počinjem upgrade :(

A ja još stavio i KDE 5 :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 Apr 2015, 20:08


skype riješen instalacijom po ovom postupku
idemo dalje u borbu sa LO :)
error:

Code: Select all

bash-4.3$ libreoffice 
/usr/lib/libreoffice/program/soffice.bin: error while loading shared libraries: libicuuc.so.51: cannot open shared object file: No such file or directory
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Apr 2015, 20:55


Što se tiče KDE5 i Libreofficea, verujem da će alien uskoro izbaciti kompatibilne verzije. KDE5 je najavio juče. Za Libreoffice se ne sećam, ali velika je mogućnost da će i njega izbaciti uskoro.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Apr 2015, 20:57


Nisam imao sreće, jedino okruženje u koje mogu da uđem je fluxbox. Kad budem imao net pri ruci opet srediću problem...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 24 Apr 2015, 08:59


@Shicy @stereo niste jedini koji imaju problema... ;)
http://slackblogs.blogspot.com/2015/04/ ... kages.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Apr 2015, 10:41


Rekompajliranje SBo paketa je standardna procedura pri updateu. Iako nije neophodna ako instaliraš potrebne runtime biblioteke. Problem je u tome što ne možeš jednostavno da instaliraš pakete iz prethodne verzije Slacka. Moraš napraviti posebne pakete koji sadrže samo runtime datoteke iz originalnih paketa. S time da moraš da paziš da ne prepišeš biblioteke u novoj verziji. Recimo, umesto kopiranja libjpeg.so iz originalnog paketa, da bi sprečio prepisivanje novije verzije moraš kopirati konkretnu prethodnu verziju (napr: libjpeg.so.8). Ovo bi teorijski trebalo da može da se automatizuje shell skriptom.

Ovo će raditi gotovo u svim osim u retkim slučajevima kada postoje značajni konflikti ili nekompatibilnosti.

Edit 1:

Inače ako stereo ima problema sa svim desktop okruženjima, moguće je da je propustio neki korak pri updateu. Ne znam koja desktop okruženja imaš instalirana, ali ako je xfce u pitanju... Možda koristiš rworkman-ov Xfce repo ili slično. Preporuka je updateovati Xfce na verziju u currentu. Ažurna je i bazirana na verziji iz rworkman-ovog repoa, ali je prilagođena novim bibliotekama koje su upravo ušle u current. Robijeva verzija možda nije.

Što se tiče alienbobovih paketa, potrebno je sam malo se strpiti. Koliko je meni poznato, čovek trenutno aktivno radi na tome. Pratite njegov blog za pravovremene informacije. Oni nestrpljivi mogu baciti pogled i na njegov slackbuild i ktown repo. Ponekad izbaci probne i test verzije bez najave. Ove verzije mogu, ali i ne moraju biti u potpunosti funkcionalne i bez grešaka. Takođe pratite LinuxQuestions forume. Ovih dana je Alien tamo vrlo aktivan.

Inače slabo pratim LQ, ali imao sam osećaj da se nešto dešava pre neki dan pa sam počeo da ih obilazim u poslednjih nekoliko dana. :) Sada je interesantno jer ima dosta priče o promenama u currentu.

Edit 2:

Inače, sa LQ:
alienbob wrote:Libreoffice will get a new package specifically targeting slackware-current because it nbeeds a recompilation thanks to the icu4c upgrade. There are unannounced version 4.4.3 sources at libreoffice.org that I an using.
I am compiling 64-bit, then the 32-bit needs to be done and then it will be uploaded.
Virtual machine based package building... not as fast as an octacore with 16 GB of RAM of course.
U prevodu i kao što sam i rekao ranije, pored KDE 5, alienbob radi i na LO. Samo je potrebno malo strpljenja. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 24 Apr 2015, 12:03


Ma ja sam išao na sreću, sve mi je u eksperimentalnoj fazi :) i kde5, i mate 1.9.x
Jedino što nemam net pa jurim net gde stignem i kad stignem inače nema frke :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 26 Apr 2015, 10:19


jučer je u udruzi SOK bio Debian Release Party. Udruga je većinski debianovska, a djelić atmosfere možete vidjeti ovdje
Image
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: lumsefoPlola and 24 guests