Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Nov 2015, 18:42


Koliko ja vidim većina Slackera je prešla na current. :) Mlogo je dve godine. Osim ako je sve podešeno kako treba i ako je sav hardver podržan cakum-pakum. Ali da... Vreme je za novu verziju. Nadajmo se u naredna 4 meseca (tipujem mart :P).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 08 Nov 2015, 23:17


ja,evo, na desktopu vozim 14.1, radi ko sat za moje potrebe, a na laptopu je current. tlaka mi je instalirat novo, ali da je 2 godine puno vremena, je :)
hm, ako moram pogađati, rekao bih 4. mjesec :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Nov 2015, 05:49


Momci i devojke, šta da vam kažem, pročitajte sami :)
Please enjoy "almost a beta." Sorry we missed Friday the 13th this time.
Izvor —> Slackware Current ChangeLog, viewtopic.php?p=25300#p25300" onclick="window.open(this.href);return false;

http://alien.slackbook.org/blog/almost- ... witterfeed" onclick="window.open(this.href);return false;
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Nov 2015, 12:15


Sorry we missed Friday the 13th this time.
:grin:

P.S. "Almost beta". Znači još par meseci. Februar-mart sad postaju realni. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 15 Nov 2015, 12:18


woohoooo, već mi se usirila instalacija :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Nov 2015, 12:19


Alienov post koji si linkovao sadrži nešto interesantno:
The update of tigervnc (in ./extra … with fltk as a new dependency) as well as the addition of the squashfs-tools are Pat’s nod to the Live version of Slackware that is in the making here at home. The Live ISO can now be created with and by Slackware-current without the need for 3rd party software.
U prevodu, izgleda da će uz 14.2 doći neka alatka koja će omogućavati pravljenje live CD-DVD verzije Slacka. Bar kako ja prevodim ovo gore. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Nov 2015, 12:34


Zapravo Erik je počeo rad na nečemu što naziva "Project X" i može se više o tome i live Slacku, pročitati na blogu http://alien.slackbook.org/blog/why-the ... e-silence/" onclick="window.open(this.href);return false;

Da, Slackware će dobiti live ali isključivo za current i trenutno postoji tri verzije. Verzija od 700mb sa xdm (grafički login) i Xfce i dve full verzije sa KDE 4 ili Plasma 5. Live full Slack current sa Plasma 5 imaće sddm grafički login.

Sve je još uvek u ranoj fazi i za sada postoje samo screenshotovi. Jednim delom "Project X" testira i sam core Slackware tim.

Ovo je ukratno a za opširnije može se pročitati sa linka na početku posta.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 21 Nov 2015, 01:11


Mrzi me da otvaram novu temu/teme. Kasno je.

Izašao je "Slackware Live Edition" iliti kako ga je alien ranije naziva "Project X". Baziran je na Slackware Currentu i dostupan je samo u 64-bitnoj varijanti. Naravno, nije u pitanju zvanični Slackware projekat. Prva test verzija je već dostupna za preuzimanje na DVD ili USB stick.

Slackware prelazi na eudev, Gentoo zamenu za udev (udev se sve više i više integriše i zavisi od systemd). ConsoleKit je zamenjen sa ConsoleKit2. ConsoleKit2 je naslednik ConsoleKit projekta čiji je autor Xfce ekipa. Originalni ConsoleKit je obustavljen u korist neke od funkcije systemd-a. Ovim će Slackware i dalje biti bez gluten... Ovaj... Systemd-a. :D

Naravno, za one koji gotive Systemd, bilo je nekoliko projekata (pamtim dva) implementacije systemd-a za Slackware. Ne znam kakav je status. Ali verujem da će takvi projekti postojati i u budućnosti. Pa ko je baš zapeo za systemd na Slacku će uvek moći da ga instalira putem nekog 3rd party projekta.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Dec 2015, 21:53


Testirao sam malo Slackware Live beta 2. Rekao bih da je samo Plasma 5 DVD kompletan, iako nisam imao prilike da probam KDE 4 verziju. Ostale verzije deluju vrlo siromašno. Kao da im nije posvećena jednaka pažnja kao Plasma 5 ISO slici. Plasma 5 ISO takođe uključuje i Javu, VLC i LibreOffice. Jako fino radi čak i pod Virtualboxom bez instaliranih 3D drajvera u gost mašini. Najlošije je odrađen MATE CD koji je jako siromašan kad su u pitanju uključene aplikacije i koji se čak podrazumevano ni ne pokreće sa grafičkim okruženjem.

KDE 4 verzija je kočila u Virtualboxu. Nisam imao vremena da se igram sa 3D drajverima pa je nisam dovoljno testirao. U svakom slučaju ova verzija nije preporučena za grafike čiji Mesa drajveri imaju problema sa ili ne podržavaju 3D akceleraciju.

Ali je ovo fin način da se proba Plasma 5. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Dec 2015, 15:00


Opet ja u offtopicu jer nemam vremena da napišem ceo članak. :) Itch.io je objavio svoj game klijent. Nisam stigao da ga testiram, ali rekoh da bacim info ovde. Možda nekome bude interesantno. Možda ću ga probati/napisati koju reči kad uhvatim malo vremena. Itch.io app je dostupan odavde: https://itch.io/app" onclick="window.open(this.href);return false;.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests