Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 27 Aug 2015, 22:16


Vidim da ima puno komentara. Verovatno broje i preuzimanja. Preuzeo sam i paket i installer, iako ne verujem da ću imati vremena za testiranje.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 28 Aug 2015, 20:22


Nešto čitam stare teme i jedna od njih Slackware 14 i neki moji utisci od pre tri (i brojem 3) godine. viewtopic.php?p=13801#p13801" onclick="window.open(this.href);return false;
Samo da kažem da je ta instalacija još uvek živa i zdrava (kao i ta mašina) :) a i review Slackware-a i utisak koji sam tada imao, još uvek se ne menja.

:grlj:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 08 Sep 2015, 11:04


I ako sam najavio da zbog obaveza ne mogu da se posvetim current-u, ipak krećem još jednom da probam. Ide sveža instalacija sa kernelom 4.1.6, ISO datoteka od 03.09.2015.
Pa ako naredni put bude opet povuci potegni (a nešto najgore što kod GNU/Linuksa može da mi se desi jeste da mu pukne Xorg server, i da ne mogu da dođem do GUI-a), vratiću se na stabilno izdanje.

Ovo što ću sada napisati je sasvim nezahvalno, ali ću jednostavno reći (napisati) pa šta bude biće. :cool:
Imam utisak da se bliži stabilno izdanje (14.2 ili koju će oznaku već nositi, možda i 14.37), i da će biti ga Pat proglasiti stabilnim čak i pre Nove godine.
Ovaj zadni pasus je toliko nazahvalan, čak i blago drzak, jer ni sam Patrik, kao ni njegovo bliže okruženje, ne zna kada će sadašnji current biti proglašen stabilan (dobro prvo ide Alfa, Beta, nekoliko RC-a, pa tek onda stable).

Prošli current je imao, ako se ne varam, čak četiri ili pet RC izdanja (ili je to bilo za izdanje 14.0, nisam baš sasvim siguran), ali svako izdanje se pegla do maksimuma, a ne kao Ubuntu, mora da se izbaci stabilno izdanje na unapred zadato vreme pa kud puklo da pukne, i posle jedno dva meseca se peglaju, nekada i jako bitni propusti sistema, pa je Ubuntu po pojavljivanju "stabilnog" izdanja još jedno dva meseca zapravo Release Candidate. To kod Slekvera ne može da se desi.

Trenutno radim rezervne kopije /home, /etc i /tmp, da bih potom pokrenuo "čistu" instalaciju.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Sep 2015, 11:14


Aj sačekaj još nedelju, dve sa currentom :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Sep 2015, 15:35


Broker wrote:Imam utisak da se bliži stabilno izdanje (14.2 ili koju će oznaku već nositi, možda i 14.37), i da će biti ga Pat proglasiti stabilnim čak i pre Nove godine.
Current je trenutno u fazi oporavka od velikog update-a i prateći situaciju, može lako da bude novo stabilno izdanje, ipak, nakon nove godine, ako i tad :D... Ma ko će ga znati...

Jedino što se pominje od oznaka je 14.2 i to prilično nezvanično i nigde na forumima, jedino po changelogu pa iz nekih fajlova može samo da se nasluti da će naredna stabilna verzija biti 14.2.

Šta će biti i kad će biti ne zna ni Čak Noris :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 09 Sep 2015, 14:38


Pa vala i ne radi kako treba, ima zastoj kod pojedinih programa. Nešto ne fercera kako treba sa kernelom 4.1.6.
Mate 1.10, nema šanse da se podigne, puca Xorg server, dok Xfce, KDE i ostalo što je već došlo sa Slekom, to radi.

Neka bude oznaka koja bude, samo da ga ispeglaju što pre, jer imam osećaj da će ovaj biti najbolji.

Oćemo jednu kladionicu kao za prošlu verziju. Mislim da je Drummer pogodio, ili bio najpribližniji.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 15 Sep 2015, 16:11


Ipak sam uspeo da podignem moje omiljeno grafičko okruženje, Mate 1.10.
I to nije bilo do sistema već do gotovih paketa, koje sam "svukao" sa wget komandom i jednom komandom sve instalirao.
Ali pucao mi je Xorg server, i uzmem lepo skinem sources sa Vilišinog Git Huba, iskompajliram sve pakete, instaliram ih, i fercera sve kako treba.

Od novina, koje su u testing fazi u Mate ima sledećih paketa

Code: Select all

mate-tweak  
mate-user-guide  
numix-icon-theme  
numix-icon-theme-circle  
numix-icon-theme-shine  
yelp
koje nisam (sem Numix ikonica i tema) instalirao zbog nekih zavisnosti koje mi traži.

Od važnijih stvari ostaje mi još da instaliram pakete za nVidiu Optimus, ima hint da se instalira sve iz jedne komande (bukvalno),

Code: Select all

bash-4.3# curl https://raw.githubusercontent.com/ryanpcmcquen/linuxTweaks/master/slackware/crazybee.sh | sh
mada autori se ograđuju i kažu da se sve radi na spostveni rizik.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 16 Sep 2015, 07:27


uh, ja sam na xfce-u na laptopu (current) i na KDE-u na desktopu (14.1). ovaj Slackware te prvo nauči svemu dok sve ne uštimaš pa onda sve zaboraviš jer više nemaš što raditi :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 17 Sep 2015, 14:16


Shicy wrote:uh, ja sam na xfce-u na laptopu (current) i na KDE-u na desktopu (14.1). ovaj Slackware te prvo nauči svemu dok sve ne uštimaš pa onda sve zaboraviš jer više nemaš što raditi :D
Ovo što si naveo je sasvim tačno.
Za neke kodmande sam morao da virrnem u dokumetaciju. :)

I opet problemi sa tom famoznom nVidiom Optimus, tj, sa Bumblebee-om, tačnije sa bbswitch-om koji ima zadatak da pali nVidia kartu i kada nije potrebno da je gasi i prebacuje na Intela.
Sada to radim ručno pošto podignem sistem ili kada mi ne treba nVidia grafička. Ukucam komandu u terminal, za gašenje

Code: Select all

tee /proc/acpi/bbswitch <<<OFF



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Nov 2015, 14:29


07.11.2013. godine je izašao Slackware 14.1 :)

Izgleda da je toliko stabilan da ga ne treba menjati... Za sada se samo nazire naziv sledeće verzije a čak ni taj podatak nije baš pouzdan :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests