Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 34
Joined: 16 Jun 2014, 18:40

Post Napisano: 20 Jun 2014, 15:46


Shicy wrote:potpišimo peticiju i pomozimo položaj žena u Indiji koje razno razni pi**uni, kur**ni sinovi i šu**i najgore vrste siluju i ostaju nekažnjeni.
https://secure.avaaz.org/en/womanifesto ... c/?tcVlJhb" onclick="window.open(this.href);return false;
potpisano



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 Jul 2014, 11:31


ide ljeto, a sudeći po vremenskim prilikama, kao da je jesen, a to je idealno vrijeme za nove verzije omiljene nam distribucije... :D
ima li kakvih novosti po pitanju nove verzije? ikakva očekivanja kad bi mogla ugledat svjetlo dana? ili smo i dalje u opuštenom, ljetnom modu? :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Jul 2014, 11:48


Nisam ništa čuo o novoj verziji a sudeći po nadogradnjama iz -current grane, još smo u letnjem opuštenom modu :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 27 Jul 2014, 12:02


danas će, kako stvari stoje, na LZS-u biti objavljen članak kolege Yetija "Slackware nije bauk" :)
jedva čekam, možda nam i poraste broj Slackera na LZS-u :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 28 Jul 2014, 16:10


Nije bauk al je malo za korisnike koji vec imaju bar neko znanje iz sveta Linux-a.. Hah kad se setim kako su me slackware-asi "prevarili" da probalm Slack na Balccon-u :grin:
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 28 Jul 2014, 16:55


zašto misliš da su te prevarili? ja mislim da su te ljudi pokušali spasiti :grin:
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 28 Jul 2014, 19:16


Evo gac, objavljen tekst Slackware nije bauk! | Linux Za Sve
:grin: :beer:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 29 Jul 2014, 00:22


@shicy to je bilo pod navodnicima .. lolz :D
The quieter you become the more you are able to hear.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 29 Jul 2014, 14:28


Malopre sam pročitao i sjajan je tekst. Svaka čast.. Nepopularnost Sleka, osim čaršijskih priča da je pretežak i arhaičan, je i velikim delom zbog slabog marketinga. Kada na netu ukucaš linuks dobiješ hiljade i hiljade tekstova o Ubuntu, Mint, Suse.. Sleka nema ni u tragovima. Mislim da bi ovakvi tekstovi i na drugim portalima značajno povećali broj korisnika. Ljudi bi probali, naročito novi jer su radoznali ali se plaše zato što ne znaju šta ih čeka i zato što su se naslušali raznih priča..

LM, jedna stvar u tekstu me zbunjuje. Ne znam da li je greška ili je jezička zezalica (srpski-hrvatski) ali u delu gde se blacklist-uju paketi za slackpkg piše da treba čekirati pakete koje ne želimo da menjamo. Jel to stvarno tako ili..? Meni je logika da treba da odčekiramo pakete koje ne želimo da menjamo. Ušao sam u moj blacklist i kerneli su čekirani ali recimo nouveau nije i po mom mišljenju ne treba da bude jer sam ga blacklistovao prilikom instalacije jer je pravio problem..

#samopitam

:)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 29 Jul 2014, 16:41


Jeste rapha, greska je! Bit ce rijeseno danas! :) Ako si uocio jos nesto samo reci! I hvala na citanju i ispravci!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests